Bitcoin fiyatları neden düştü? – 2017 Güncel Aralık BTC Fiyatı

Paylaş!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Son günlerde Bitcoin’in fiyatlarında büyük bir düşüş yaşandı, sadece bugün %10.88 lik bir düşüş söz konusu buda yaklaşık 6,376.98 Türk Lirasına tekabül ediyor. Şuan bir bitcoin 53.627,29 Türk Lirası yani 14.051,80 Amerikan doları. 75 Bin Türk Lirasının üzerine çıkan Bitcoin neden bir anda böyle bir düşüş yaşadı, Bitcoin fiyatı düşmeye devam eder mi? Bugün bu soruların cevabını vereceğim.

Bitcoin’in düşmesindeki en önemli sebeplerden birisi şüphesiz ki Çin Devletinin madencilere sağladığı ucuz elektrik desteğini kesmesi. Çin bundan önce de çıkardığı yasalarla Bitcoin madencilerini zor duruma sokmuştu. Çin adeta Bitcoin’e ve diğer kripto paralara karşı bir savaş açmış durumda.

Çin gibi büyük ekonomik güce sahip bir devletin Bitcoin gibi önemli bir gelecek vaat eden bir sisteme karşı niye böyle bir tutum içinde, bu soru hâlâ madencilerin aklını kurcalıyor.

Bitcoin’in kazım zorluğunun her geçen gün daha da artması yeni yatırımcıların bu işe atılmaya kuşkuyla bakmasında önemli bir rol oynamıştır, bu yaşananlar ve son olarak Çin’in de Bitcoin’e olan düşmanlığı ile birlikte Bitcoin önemli bir değer kaybına uğradı ve yeni yatırımcılar kazanmaya başladı. Buda demek oluyor ki = daha fazla Bitcoin isteği ve doğal olarak da fiyatlarda yükseliş. Bitcoin bu durumu kısa  içerisinde atlatacak ve eski yükselişine devam edecektir. Sonrasında bizleri neler bekliyor zaman gösterecek…

Yazar: iguanabey

İnternetten para kazanan, kazandırmaya çalışan bir iguana. www.iguanabey.com kurucusu ve yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir